1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Falun/Borlänge Juni 2013/2

OBS! Resultaten är preliminära.
Datum 1 tom 30 juni
Avdelning: Dalarna Falun/Borlänge
Plats: Säter   
Domare: Lars-Göran Hagström
 
Öppen klass
0,Highjump's Mystery Shopper, SE34048/2011, Christina Stjernlöf, Borlänge

Falun/Borlänge Juni 2013/1

OBS! Resultaten är preliminära.
Datum 1 tom 30 juni
Avdelning: Dalarna Falun/Borlänge
Plats: Säter   
Domare: Lars-Göran Hagström
 
Anlagsklass
Godkänd,Elisheba Siete Ti-Ni-Nee-Ni-Nu, SE66862/2010, Ulla Göstas, Borlänge
Godkänd Elisheba Cinco Stevie Nicks, S57035/2009 Ulla Göstas Borlänge

Falun/Borlänge 2013 Maj

OBS! Resultaten är preliminära.
Datum 1 tom 31 maj
Avdelning: Dalarna Falun/Borlänge
Plats: Bjursås, Säter    
Domare: Ewa-Lisa Hoel, Lars-Göran Hagström
 
ÖPPEN KLASS
0 , Sincher´s Mysterius Illusion, S71096/2007. Helena Carls Säter
1, Klövenhöjs Cox Orange, SE17314/2011, Leif Vestin Vällingby
1, Frankie's Rookie, SE17314/2011, Ewa-Lisa Hoel Bjursås
1, Country Look Here She Comes, SE51999/2010, Lena SJöberg Borlänge

Ludvika 130517 - 130602

OBS! Resultaten är preliminära.
Datum: 2013-05-17 – 13-06-02
Plats: Ludvika               
Avdelning:Dalarna
Domare: Janne Svensson, Lars-Åke Arvidsson, Per-Olov Landin, Carl-Henrik Wigert, Håkan Stenman    
 
Anlagsklass
G Helmer, Griffon Nivernais äg Jimmy Ahlbäck
G Merjano´s Hello Dolly, ESS äg Eva-Lis Åkergården-Stenman
G Twinkle Raspberry Treat,Welsh springer spaniel äg Jan Weinberg
G Sångfågelns Jou-Jou, Labrador, äg Lisa Elzén
G Filipgårdens Le Totti, Labrador, äg Lisa Elzén
G Snöåprimus, Labrador, äg Gun Eriksson
 
Öppen klass
1:a  Springer Novas Chippen af Amor, Tollare, äg Jessica Simonsson
1:a  Twiggs Aztek, Labrador, äg Ulla Köhler
1:a  Sinchers Her Highness, Labrador äg Kerstin Larsson
3:a  Tusöksori-Urgraszto Henna, strävhårig tax, äg Helena Gustavsson

Ludvika 130507-130511

OBS! Resultaten är preliminära.
Datum: 2013-05-07 – 2013-05-11    
Plats: Ludvika, Grangärde               
Avdelning:Dalarna
Domare: Janne Svensson, Lars-Åke Arvidsson, Per-Olov Landin, Lars-Göran Hagström, Håkan Stenman    
 
Anlagsklass
G. Ferdinan, Tollare, Åke Jönsson
 
Öppen klass
1 Flying Tollers Jasmin, Tollare, äg Eva Back
1 Lady-Zebness, Tollare äg Eva Back
1 Hossa-Zebness, Tollare äg Eva Back
1 Geltman´s Run for the Roses, Eng Cocker, äg Malin Henningsson
1 Mirax Fourth Dimension, Flatt, äg Margaretha Ström
1 Flatterhaft Gibson Les Paul, Flatt, äg Gunilla Erlandsson
1 Chessex Lucky Charm, Flatt, äg Margaretha Ström
1 Holliveras Mystic Melody, ESS äg Marianne Emmoth-Skogmo
1 Flatterhaft Brake Pedal, Flatt, äg Ulrika Lundgren
1 Flatterhaft Mad Max, Flatt, äg Ulrika Lundgren
1 Tans & Tins Mickey Mouse, Eng Cocker, äg Elisabeth Persson
1 Lab Magics Fie, Labrador, äg Karin Lundin
1 Tisjöns Dirty Douglas, Labrador, äg Sven-Erik Wais
1 True Dice Clarissa, ESS äg Gunilla Lidman Henningsson
1 Dalerivers Baracuda, Tollare, äg Åsa Hinders
1 Hut´s Frank Sinatra, Tollare, äg Nissa Martina Gustavsson
1 Gladrags Huckleberry Finn, Curly, äg Yvonne Magnusson
1 Purple Shadows Embraceable You, Labrador, äg Karin Björck
2 Frankie Rokie, Labrador, äg Ewa-Lisa Hoel

Sponsorer SSRK

Uppfödare